Loading... Please wait...

Fee Details 2017-2018

Attention: open in a new window. PDFPrint

Course
Year of Study
Management Quota
Convener
Fee Reiumbersement
(Scholarship Holder)
Partial
Full
4/4 B.Tech
4/4 B.Tech                                                  (CE, CSE, ECE, EEE, EIE, IT, ME)
61500 + 2850 + 3000 = 67350
61500 + 2850 + 3000 = 67350
26500 + 2850 + 3000 = 32350
2850 + 3000=5850
3/4 B.Tech
3/4 B.Tech                                                 (CE, CSE, ECE, EEE, EIE, IT, ME)
61500 + 2850 + 3000 = 67350
61500 + 2850 + 3000 = 67350
26500 + 2850 + 3000 = 32350
2850 + 3000=5850
2/4 B.Tech
2/4 B.Tech                                       (CE, CSE, ECE, EEE, EIE, IT, ME)
102000 + 1850 = 103850
102000 + 1850 = 103850
67000 + 1850 = 68850
1850
2/4 - LE
2/4 B.Tech - Lateral Entry 
(CE, CSE, ECE, EEE, EIE, IT, ME)
102000 + 4850 = 106850
102000 + 4850 = 106850
67000 + 4850 = 71850
4850
1/4 B.Tech
1/4 B.Tech                                       (CE, CSE, ECE, EEE, EIE, IT, ME)
102000 + 4850 = 106850
102000 + 4850 = 106850
67000 + 4850 = 71850
4850
MBA
2nd MBA
60000 + 1850 = 61850
60000 + 1850 = 61850
33000 + 1850 = 34850
1850
1st MBA
60000 + 4850 = 64850
60000 + 4850 = 64850
33000 + 4850 = 37850
4850
MCA
3rd MCA
37100 + 2850 = 39950
37100 + 2850 = 39950
10100 + 2850 = 12950
2850
2nd MCA
40000 + 1850 = 41850
40000 + 1850 = 41850
13000 + 1850 = 14850
1850
1st MCA
40000 + 4850 = 44850
40000 + 4850 = 44850
13000 + 4850 = 17850
4850
M.Tech
2nd M.Tech - 4th Sem
50000 + 0 = 50000
50000 + 0 = 50000
21500 + 0 = 21500
0
2nd M.Tech - 3rd Sem
50000 + 1850 = 51850
50000 + 1850 = 51850
21500 + 1850 = 23350
1850
1st M.Tech - 2nd Sem
50000 + 0 = 50000
50000 + 0 = 50000
21500 + 0 = 21500
0
1st M.Tech - 1st Sem
50000 + 4850 = 54850
50000 + 4850 = 54850
21500 + 4850 = 26350
4850